Коли потрібно звертатися до психолога?

• Якщо проблема адаптації не розв`язується тривалий час.
  • Якщо Вас щось тривожить у поведінці дитини, але Ви не можете зрозуміти, що саме.
  • Якщо у поведінці дитини з`явилися нові, нехарактерні для неї прояви.
  • Якщо Вам здається, що дитина відстає в розвитку від своїх однолітків. Краще поставити крапки над «І» та не мучити дитину порівняннями з іншими, тому що всі діти – особистості.
  • Якщо у Вас нема можливості або часу для вирішення питань адаптації дитини.
  • Якщо педагог рекомендує звернутися до психолога.

Дитячі страхи: пам'ятка для батьків

Для успішного усунення страхів у дитини будь-якого віку необхідні не тільки ваші участь і бажання, але й визнання своїх особливостей виховання - чи то зайва опіка, чи то власна підвищена тривожність, вимогливість, відсутність гнучкості й безпосередності у вихованні дитини.

• На будь-які дитячі страхи реакція батьків повинна бути спокійною й поважною
  • Не дратуйтеся через дитячі страхи, навіть якщо вони здаються вам дивними або дурними
  • Визнайте існування дитячого страху
  • Не піддавайтеся страхам, забезпечте дитині підтримку й упевненість, але не варто при цьому спеціально змінювати весь свій життєвий лад або навколишнє оточення
  • Обговорюйте з дитиною її страхи
  • Враховуйте вікові особливості дитини, не боріться з дитячими страхами дорослими засобами
  • Щоб страх пішов, його треба пережити, а потім дати дитині можливість переконатися у своїй безпеці
  • Якщо страх поглиблюється та перетворюється на фобію, супроводжується такими симптомами, як нічне або денне нетримання сечі, безсоння, втрата апетиту, сльозливістю, зверніться до психолога по допомогу, тому що самостійно таку ситуацію ви вже не змозі вирішити
  • Спробуйте зробити все можливе, щоб дитина відчувала ваш захист, підтримку та любов. У цьому випадку дитячі страхи, якщо вони й виникнуть, будуть незначними й легко здоланними.

Успішна адаптація учнів 1-х і 5-х класів.

Поради для батьків

Як справлятися зі стресом?

Криза семи років

Один день - без нотацій (поради батькам)

ЯК ПІДТРИМАТИ ВИПУСКНИКА ПРИ СКЛАДАННІ ЗНО?

ЯК МОЖНА ДОПОМОГТИ ДИТИНІ НАБУТИ НАВИЧОК НАЛЕЖНОЇ ПОВЕДІНКИ?

30 топ- порад батькам першокласників

Попередження жорстокого поводження з дітьми та насильства в сім'ях

Що таке відчуження батьків?