/Files/images/Проф ДТ.jpg

Надання першої долікарської допомоги

/Files/images/долікарняна допомога.jpg

Правила поводження на воді

Вода є не тільки джерелом життя, здоров'я та задоволення, але й джерелом небезпеки для життя людини. Тому, знаходячись біля води, будь завжди максимально обережним. Пам'ятай, що на річці є течія, і дно річки може бути замуленим. Вода в озерах, ставках стояча, тобто більш забруднена, ніж у річках, і це може спричинити зараження при купанні. У морі на воді триматися легше, бо густина солоної води вища за густину прісної.

При організації відпочинку на воді дотримуйся наступних правил безпеки:

- купання починай при температурі повітря +25 °С та температурі води +17-19 °С;

- купайся тільки в спеціально відведених та обладнаних місцях;

- якщо пляжу поблизу немає, вибирай чистий пологий берег, але попередньо з'ясуй, чи немає на дні корячок, гострих підводних каменів, коловоротів, ям тощо;

- не купайся відразу після прийому їжі;

- знаходься у воді не більше 10-15 хвилин, не доводь тіло до ознобу;

- не плавай далеко від берега, не запливай за попереджувальні знаки;

- не переривай купання частими виходами із води і не стій мокрим на вітрі;

- потрапивши у сильну течію, не борись проти неї, а пливи за течією, наближаючись до берега;

- не входь у воду занадто розігрітим: перепади температури можуть спричинити судоми;

- при судомах не розгублюйся, намагайся утриматися на поверхні води і клич на допомогу;

- потрапивши у вир, набери побільше повітря у легені, занурся у воду і сильним ривком у бік за течією виходь з виру і випливай на поверхню;

- не лежи після купання на сонці, а відпочивай у затінку;

- при виході із води розітри тіло долонями або рушником на сухо і одягнись.

Якщо ж стався нещасний випадок, зумій людині, що тоне, надати першу допомогу. Тут слід діяти якнайшвидше. Кинь потерпілому одразу рятувальний круг так, щоб він міг за нього вхопитися, а краще прив’яжи до круга вірьовку, за яку потім можна підтягнути потопаючого до берега. Якщо нещастя трапилось на мілководді, спробуй підійти вбрід і подати рятувальний засіб, але тримай його так, щоб він був між тобою і потерпілим. Після витягнення з води, потерпілому необхідно очистити верхні дихальні шляхи від піску, мулу, водостей, покласти йому під шию валик з одежі, розтерти тіло, щоб воно нагрілося, зробити штучне дихання і чекати на допомогу лікаря.

ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ

ПАМ'ЯТКА

для учнів з дотримання правил дорожнього руху

УЧНІ, БУДЬТЕ ДИСЦИПЛІНОВАНІ НА ДОРОГАХ І НА ВУЛИЦІ!

1. Ходіть тільки по тротуарах!

2. Переходьте вулицю в місцях, де є лінії або покажчики переходу, а де їх немає - на перехрестях по лінії тротуарів.

3. Переходячи вулицю, подивіться ліворуч, а дійшовши до середини - праворуч.

4. На вулицях і дорогах, де рух регулюється, переходьте проїзну частину тільки при зеленому сигналі світлофора або жесті регулювальника, який дозволяє перехід.

5. Не перебігайте дорогу перед транспортом, що близько йде!

6. НЕ їздіть на підніжках і виступах транспорту!

7. Автобус або тролейбус, який стоїть на зупинці, обходьте тільки позаду в дозволених для переходу місцях, дотримуючи обережності.

8. НЕ влаштовуйте ігри та не катайтеся на ковзанах, санках, лижах по проїзній частині вулиці!

9. Їздити на велосипедах по вулицях і дорогах дозволяється дітям не молодше 14 років.

ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА ДОМАШНІМИ ТВАРИНАМИ ТА БЕЗПЕЧНОГО ПОВОДЖЕННЯ З НИМИ

Як захиститись від гепатиту А?