Звіт про роботу дитячого закладу відпочинку з денним перебуванням «Бригантина» на базі Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 94 Харківської міської ради Харківської області

Дитячий заклад відпочинку з денним перебуванням «Бригантина» працював з 29.05.2017 по 16.06.2017. До оздоровчого закладу було зараховано 120 дітей, яких розподілили на 5 загонів за віком: І загін «Посмішка» - 25 учнів, ІІ загін – «Веселка» - 25 учнів, ІІІ загін «Енергія» - 33 учні, ІV загін – «Смішинки» - 25 учнів, V загін (мовний) – 12 учнів. З них у таборі відпочивали діти з багатодітних родин – 7 чол., діти матерів-одиначок – 5 чол., діти – напівсироти – 1 чол., діти, які виховуються у малозабезпечених сім'ях – 2 чол., діти ВПО – 6 чол.
90 учнів організовано харчувались у їдальні за рахунок батьківських коштів, 20 учнів, за проханням батьків, були без забезпечення організованим харчуванням. Харчування 13 учнів пільгового контингенту проводилось за рахунок коштів із міського бюджету. Опікували дітей 9 вихователів та директор табору, медична сестра здійснювала контроль за станом здоров’я учнів і якістю харчування, а за чистотою ігрової кімнати та приміщень загонів слідкували прибиральниці.
Щодня протягом зміни у закладі відпочинку проводилась організаційна лінійка та ранкова зарядка. Кожен день був тематичним і відповідно до теми дня проводилися різноманітні заходи.

З метою збереження життя та здоров’я дітей проводилися інструктажі з техніки безпеки з усіх видів дитячого травматизму, щоденні прогулянки на свіжому повітрі, під час яких проводились рухливі ігри та спортивні розваги на шкільному спортивному майданчику та в парку культури та відпочинку ім. Машинобудівників, центральному парку відпочинку ім..Горького, Екопарку Фельдмана. У період з 29.05.2017 по 16.06.2017 проводились дні здоров’я та спорту. Відбулось відкриття та закриття Малої спартакіади: командні естафети, веселі старти, спортивний парад, змагання з міні - футболу та оформлення плакатів «В здоровому тілі – здоровий дух». Двічі на тиждень (вівторок, четвер) діти відвідували басейн ДК «Кондиціонер».

Ціла низка заходів, проведених у ДЗВ "Бригантина", сприяла поповненню знань дітей та мала виховний характер. Це екскурсії до музеїв: Природного, Літературного, Історичного, народного Музею імені Малишева, до турбоатому, до Планетарію, на пожежно-технічну виставку. Із вихованцями ДЗВ "Бригантина" проведені майстер-класи «Поробка з кольорового піску» та «Умілі ручки», квест «25 експериментів». У ДЗВ проводились різноманітні вікторини «Котилася торба з великого горба», «Азбука безпеки». Протягом зміни діти відвідали театри м.Харкова: Театр юного глядача, ХАТОБ, «Мадригал», музичної комедії. У ДЗВ відбувся турнір на кращого шахиста. Із задоволенням діти брали участь у заходах по створенню виробів своїми руками з природного матеріалу «Творю красу своїми руками», у конкурсах малюнків на папері та асфальті «Ми за щасливе дитинство», в оформленні стінних газет.

Цікаво проходив у ДЗВ час дозвілля: відвідування Центрального парку культури і відпочинку імені М.Горького, парку культури та відпочинку ім. Машинобудівників. Усім сподобалась розважальна програма «Будьмо знайомі». Діти закладу відпочинку брали участь у конкурсно-розважальній програмі, присвяченій відкриттю зміни та Дню Захисту дітей. У кімнаті відпочинку діти із задоволенням переглядали улюблені мультфільми.

08.06.2017 – в таборі проведено День української вишиванки. Це свято пройшло у вигляді конкурсної програми, де загони показали дефіле-шоу «У вишитій сорочці» та заспівали українську народну пісню. Журі визначило переможця конкурсу і нагородило грамотою. В кінці свята всі загони взяли участь у народному флеш-мобі «Ми знаємо українські пісні!»
Незабутнім став Олімпійський день. Відбулася святкова лінійка до відкриття спартакіади під гаслом «Рух – це життя». Далі були проведені змагання «Веселі старти», де команди загонів, змагаючись, шукали Олімпійський вогонь. Олімпійський девіз – Швидше! Вище! Сильніше!
Цікавими виявилися дні казки та музики. Для дітей проведена була вікторина «Чи знаєш ти казку», далі кожен загін продемонстрував інсценізацію улюбленої казки і створили виставку малюнків улюблених героїв казок. В день музики організовано було караоке на майдані та музичні ігри «Хто кого переспіває».
16.06.2017 відбулося урочисте закриття дитячого закладу відпочинку. Створена була скарбничка відгуків та побажань про життя в таборі «Залишаю вам на згадку», творчі малюнки «До Побачення, загін!». На святковому концерті «Від усієї душі», на якому лунали пісні про літо та дружбу, були присутні батьки учнів, вихователі, вчителі школи. Завершилось свято дискотекою.
Діти за підсумками конкурсів та заходів нагороджені грамотами та призами.